Snoezelenové prostředí

V rámci dotačního programu pro rozvoj školství na území města Ostravy, které vyhlašuje Magistrát města Ostravy, jsme pro rok 2023 získali příspěvek, který umožní vybudovat ve speciální třídě prostror, ve kterém budou moci pedagogové  provádět zrakovou, hmatovou stimulace, vyškolený podagog bude u děí rozvíjet schopnost relaxace, zklidnění, verbální i neverbální komunikaci, stimulaci smyslů, posílovat schopnost adaptace, socializace, pracovat na snížení dopadu poruch chování, pozornosti, nesoustředěnosti, k odbourávání impulzivity, k podpoře kognitivní a emocionální složky osobnosti.

Cílem tohoto prostoru je uklidnění mysli i těla, probouzení pozornosti, navozování pocitu pohody a uspokojení a evokace pocitu jistoty a bezpečí. Vytvoření příjemného a útulného prostředí, ve kterém se děti budou cítit příjemně a bezpečně.
Tímto poslouží jako opatření zaměřené na podporu procesu výchovy a vzdělávání. Budeme si zakládat na svobodě pohybu a chování. Podpora se zaměří na více oblastí vývoje: vnímání, emocionalitu, kognitivní procesy, komunikaci, motoriku.
Vytvořená místnost bude sloužit primárně dětem se speciálními vzdělávacími potřebami a dětem z běžných tříd, vykazujícím deficity ve vývoji jak fyzickém, tak psychickém.

Období. 1. 1. 2023 – 31. 12. 2023

Název projektu: Snoezelenové prostředí