ZIMNÍ OLYMPIÁDA 2023

ZIMNÍ OLYMPIÁDA 2023

Včera proběhla celoškolková Zimní olympiáda. 🇨🇿Zahájení bylo slavnostní – nechyběl průvod s olympijským ohněm, pořádná rozcvička před samotnými sporty, zakončená obrovským potleskem a fanfárou. Zimní olympiáda pro rok 2023 byla zahájena. 🥰Pro děti byly, na každé třídě, připraveny zimní sporty. Lvíčata – zde si děti zkusily slalom s pukem a dát slavnému brankáři Haškovi gól, vyzkoušely si spolupráci při slalomu s boby, a přesnost při posílání víček do příslušného čtverce – curling. Slůňata – zde si děti zkusily, jak jsou na tom s rovnováhou na snowboardu a že není lehké se udržet na nohou po doskoku na lyžích. Žirafy – tady to byl pravý biatlon – děti si zkusily projít na lyžích slalom mezi kužely, hlídat si lyže na nohou a ještě projít slalom – zapojeny ruce, nohy, oči … a vleže mířit na terč – to chce soustředění a přesnou mušku. A co teprve krasobruslení – děti si vyzkoušely ,,bruslit“ na papíře, kdy taková otočka na vyznačeném kluzišti chtěla koordinaci celého těla. Na každé třídě byly připraveny i aktivity navíc, pro některé rychlíky, 😊např. vkládání obrázků do tabulky dle předlohy, skládání vlajky České republiky, olympijského ohně, olympijských kruhů, velké pexeso, přiřazování sportovního náčiní k jednotlivým sportům, v mouce bruslení krasobruslaře na špejli, hledání rozdílů, hledání písmenek podle názvů sportů… Poté zakončení bylo opět slavnostní a velkolepé – dětem se rozdaly medaile, diplomy a velký aplaus na závěr. Zimní olympiádu 2023 jsme si užili všichni.😍🥰🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🤩