TÉMA Vesmír

Téma Vesmír… Opět jsme si toto téma užili. S dětmi jsme si ukázali na demonstračních obrázcích planety – řekli jsme si, jakou mají barvu, jaký mají geometrický tvar, Slunce, Měsíc, Kometu – jakou mají barvu a jaký mají geometrický tvar. Zahráli jsme si na kosmonauty – vyrobili jsme si vesmírné čepice a vydali se na cestu ve vesmírné raketě na Měsíc. Děti přiřazovaly stíny, tvary, vzory k obrázkům, přiřazovaly barevné předměty k barvám. Stavěli jsme z kostek, z lega a z geometrických tvarů vesmírné rakety. Děti také skládaly souhvězdí podle předlohy. Tento týden nám přálo počasí a užívali jsme si sluníčka na zahradě MŠ. Naučili jsme se básničku Sluníčko a nezapomněli jsme si ani hrát a relaxovat :-).