TÉMA TŘI KRÁLOVÉ

TÉMA TŘI KRÁLOVÉ

Téma Tři králové probíhalo i na třídě Lvíčata. Stihli jsme toho spoustu. S dětmi jsme si povídali o tom, kdo to byli vlastně Tři králové, jak vypadali, co měli na hlavě, kam šli, co nesli, co jim svítilo na cestu do Betléma a za kým tam vlastně šli. Ukázali jsme si vše na obrázcích, přečetli jsme si obrázkový příběh – děti doplňovaly příběh podle obrázků. Děti si vyrobily korunu z papíru, vylepily kometu barevným papírem, vyskládaly písmenka K + M + B, obtáhly začáteční písmena králů, poskládaly si jejich jména podle vzoru. Děti počítaly, vyskládaly obrázek plyšovými kuličkami, skládaly obrázky, hledaly v řadě odlišný obrázek a další činnosti. Samozřejmě jsme si nezapomněli hrát. 🙂 Nechyběla ani písnička, My tři králové, jdeme k vám…, kterou se děti snadno naučily pomocí obrázků.