Říjen 2023

Říjen 2023

Měsíc patřil podzimu, plodům, bramborám a bramboriádě, a tak si děti usmažily i bramborové placky… Děkuji p. as. Haničce, která dětem názorně ukázala ingredience, k některým si děti také přivoněly a hádaly, co to asi je.  Předškoláci brambory nastrouhali, přidali všechny potřebné ingredience dle postupu, zamíchali a mohlo se smažit.  Všichni jsme si moc pochutnali.

Téměř všechna dopoledne strávená na zahradě MŠ. Také jsme se byli podívat na novou radnici. To byla výška 🙂

Poté jsme se vydali do Asie. Kluci si vyrobili klobouk, který se nazývá An Dai a Non La. Za to holky si vyrobily vějíře a masky – Geisha. Také jsme ochutnali nudle čínskými hůlkami. Myslím, že dětem to s hůlkami šlo velmi dobře. 🙂 A co nesmělo chybět? No přece sushi. Příprava nám šla od ruky. Proběhl i Čajový obřad (též čajová ceremonie, japonsky 茶の湯 ([čanoju]) nebo 茶道 [sadó/čadó]).