Probouzení broučků 23.3.2023

Probouzení broučků 23.3.2023

Konečně k nám přišlo jaro 😊 S dětmi jsme neotáleli a šli jsme probudit broučky na zahradu naší mateřské školy ze zimního spánku. Nejdříve jsme se přivítali u velkého stromu. Poté následovala výroba zvonečku, který jsme ještě využili. Musím říct, že to byly opravdu nádherné zvonečky, které se dětem moc povedly :😊Ruce k dílu, také zapojili i rodiče. S hotovým zvonečkem jsme si společně s dětmi prošli nebezpečnou cestu k úkrytu, kde spali broučci ( prošli jsme kopce, zatáčky, most přes řeku a spadlý strom… ). Naše cesta byla úspěšná a mohlo začít jejich probouzení. Děti jeden po druhém odemykaly zámek, abychom se mohli k broučkům dostat. Po odemčení jsme napočítali do tří a jemně zazvonili zvonečkem, to se nám ale moc nezdálo, že by se probudili, tak jsme zkusili znovu. Opatrně děti odkryli domeček a našli v něm berušky, které se právě probouzeli. Každé dítě si vzalo jednu berušku s sebou domu. Zasadili jsme bylinky – jeden květináč pro školku do naší bylinkové zahrádky a jeden pro sebe domů. Děti si vyrobili zápich do květináče – kytičku. To bylo najednou rozkvetlých barevných kytek na naší zahradě 😊 Děti opět nezklamali a kytky byly veselé a hravé a také slíbily, že budou zpívat, aby bylinky vyrostly 😊 Ještě byly k dispozici puzzle a také proběhnutí po zahradě 😊
Počasí nám přálo, i když se chvílemi schylovalo k dešti.
Chtěli by jsme poděkovat všem rodičům a dětem, kteří přišli broučky probudit a strávit s námi odpoledne😊 A taky dětem, které se k nám přidali na poslední chvíli 😊
Děkujeme
Paní učitelka Liduška a Hanka 🙂