PŘESPÁNÍ VE ŠKOLCE 27. – 28. 5. 2022

Z pátku na sobotu proběhlo ve školce přespání předškoláků. A i když bylo dětí jen sedm, parádně jsme si to všichni užili. Po uzavření školky jsme si v kruhu řekli pravidla, co nás čeká a co nás nemine. Živá debata o stezce odvahy nebrala konce… 🙂 Jelikož nám počasí ale vůbec nepřálo k tomu, abychom si na školkové zahradě rozdělali oheň, opekli jsme si špekáčky ve třídě. Děti si nakrájely zeleninu, připravily vše potřebné. A mezitím, co se nám špakáčky opékaly, zahráli jsme si v herně hru na sochy a židličkovanou – to bylo radosti a smíchu… A i z trouby měly špekáčky nakonec úspěch a o přídavky nebylo nouze. 🙂 Každý si přidal, minimálně dvakrát, třikrát, ale nic se nemá přehánět, aby nás nebolelo bříško… Po první večeři ještě proběhla menší diskuze, kdy hlášky padaly jedna za druhou, sotva jsme je stíhaly zapisovat… Poté proběhla večerní hygiena – přípravy na pyžamovou párty a módní přehlídku v pyžamech… Jak si to děti užívaly, je myslím jasné z videa… 😉 Po párty si děti vyrobily penízky, za které si koupily vstupenky do kina. V kině se podávaly křupky, chlebíčky a pití. No, a po pohádce, kdy už venku byla opravdu tma, přišla na řadu stezka odvahy… Venku nám stále pršelo, tak jsme procházeli společně školkou, ve které byla, po zhasnutí všech světel, opravdu strašidelná tma. Ale všechny děti zvládly, dokázaly si svou odvahu a ti největší odvážlivci si školku prošli ještě jednou… Je čas ukládat se ke spánku. Dětem se během pár minut ponořily do říše snů a školkou se neslo ticho a klidné oddechování.

Bylo 6:30 a první odvážní předškoláci otvírali oči, rozkoukávali se, kde to vlastně jsou, ale vstávali s úsměvem. Proběhla ranní hygiena, poté ranní rozcvička na školkové zahradě. Čas na snídani, rozdávaní odměn a diplomů za odvahu. Nezapomněli jsme zhodnotit přespání, kde úspěch měl duch, který na děti vykoukl při stezce odvahy a pyžamová párty. Školka se otvírá v 8:30 a děti si vyzvedávají první rodiče.

DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM ZA PROJEVENOU DŮVĚRU! A PŘÍŠTÍ ROK SE BUDEME TĚŠIT NA DALŠÍ PŘESPÁNÍ VE ŠKOLCE … 🙂