Kampaň obyčejného hrdinství

Kampaň obyčejného hrdinství

Milí účastníci Kampaně obyčejného hrdinství,

děkujeme vám za přihlášení do letošního ročníku. Vyplněním přihlášky jste se stali tzv. „místními koordinátory“, tedy těmi, kteří zkusí skrze svoji rodinu, ekotým, školu, oddíl… zapojit další lidi z vaší organizace či okolí. V současné chvíli vás máme přihlášeno 67 a společně již teď plánujeme zapojit více než 10 000 lidí. Snad se nám to podaří.

V příloze vám zasíláme deníček pro účastníky kampaně, který všem zapojeným pomůže sledovat jak naplňují své vybrané výzvy. Tento deníček je důležitý i pro vás, jako koordinátory. Na konci kampaně je od zapojených účastníků musíte získat a započítat jednotlivé výsledky do společné tabulky dopadů (brzy vám ji zašleme). V příloze také najdete příběh rodiny Nováků, kde vám ukazujeme, jak takové vyplňování může vypadat v praxi  Vše je a bude také ke stažení na webu: https://ekoskola.cz/cz/kampan-oh

Ještě jednou děkujeme, že do toho jdete!

Držíme vám pěsti!

Za kancelář programu Ekoškola

Honza

Jan Smrčka Vedoucí programu Ekoškola v České republice

 

Výzvy, do kterých jsme zapojeni:

  1. Zasaď rostlinu – jednorázová výzva – „Zasaď si kytku, bylinu nebo strom. Můžeš venku (strom určitě), nebo i doma do květináče.“
  2. Buď venku – 1 týdenní výzva – „Každý den buď minimálně 1 hodinu venku v přírodě (i kdyby to měl být městský park), musí to být ve tvém volném čase (mimo školu a práci). Napiš za každý den číslo v hodinách, kolik jsi strávil/a času venku.“
  3. Den pro sebe – 1 denní výzva – „Naplánuj a udělej 1 den bez využití přístrojů, elektroniky, dopravy, nákupů s minimem odpadů. Buď jenom sám sebou, užij si den s rodinou a přáteli. Vymysli program, kdy se na 1 den osvobodíte od moderního světa.“
Deník pro účastníky kampaně obdržíte buď na své třídě, nebo poslání zprávy do Messengeru na FB Mateřská škola Špálova.