Duben 2023

Měsíc duben byl ve znamení vítáni dlouho očekávaného jara. I když těch krásných a slunečných dní bylo zatím jen pár věříme, že se to již brzy změní!

Na začátku měsíce jsme si povídali o tom, jak takové JARO vypadá, charakterizovali jsme si ho jako roční období a srovnali ho s těmi ostatními. Dále následovaly VELIKONOCE, na které jsme se všichni moc těšili, hlavně na pečení beránka a zdobení velikonočních kraslic. Po Velikonocích přišla na řadu ZVÍŘATA A JEJICH MLÁĎATA, děti se seznámily se zvířecími rodinami hospodářských a domácích zvířat a také jaký užitek ze zvířat máme. Aby toho nebylo málo povídali jsme si o tom, CO SE DĚJE V TRÁVĚ. Poznávali jsme jarní květiny, pozorovali broučky a žížaly.

Během  měsíce jsme tradičně pracovali s metodou Dobrý začátek pod vedením p.uč. Aničky.

Samozřejmě nechyběla oslava narozenin dětí narozených v tomto měsíci – oslava byla tentokrát v režii holčiček 🙂

Děkujeme rodičům za spolupráci především v ranních úkolech a centrech aktivit, které teď většinou situujeme ráno před zahájením ranního kroužku :). Jsme rádi, že Vás to baví a takto máte alespoň možnost nahlédnout, co Vaše děti ve školce dělají, a že toho není málo! 🙂