Celodenní výlet – Děhylov

Celodenní výlet – Děhylov

V pátek 2. 6. proběhl celodenní výlet do Děhylova k nedaleké Loděnici. Výlet se nesl v duchu DEN POHYBU – SPORTU ZDAR!

Výlet jsme započali cestou na Hlavní nádraží, kde jsme vlakem přejeli do stanice Ostrava Svinov. Tam nás očekával přestup na další vlak – vše jsme ale zvládli! I přes špatnou informovanost tabulí na vlakovém nádraží jsme se nenechali zastrašit.

Po tom, co jsme dorazili do cílové stanice – Děhylov nás čekala kratší túra na místo našeho výletu. Cestu jsme absolvovali pomocí vyznačené trasy v mapě – orientace nám jde skvěle.

Po příchodu na místo nás čekala zasloužená svačina, cestou nám totiž dost vyhládlo! Pak krátký odpočinek a šlo se na věc! Pro děti byly přípravné stanoviště – skákání přes švihadla, balancování s míčem ve dvojici, skok v pytli, hod na cíl a spousta dalších aktivit. Nechybělo prozkoumání okolní přírody, skvělé jídlo od našich paní kuchařek a také odpočinek! Na konci dne čekala na děti odměna v podobě drobných dárečků a medaile, za skvěle sportovní výkony, které byly dětem předány hned v pondělí.

Den utekl jako voda a nastal čas návratu zase zpět, kde už nás u školky pomalu, ale jistě očekávali rodiče.

Dorazili jsme sice unavení, není se čemu divit, cestování a pohyb celý den dá opravdu zabrat! Ale za to jsme byli spokojení a plní dojmů!