TÉMA Velikonoce

Téma Velikonoce si užily nejen děti, ale i my dospělí. S dětmi jsme toho za ty dva týdny stihli spoustu. Hned v pondělí se děti seznámily s novou paní asistentkou Markétou a se znaky Velikonoc – slepička a velikonoční zajíček. Poté se děti seznamovaly s tradicemi – děti si nabarvily vyfouklá vajíčka, rozvíjely tak svou kreativitu, kluci si upletly pomlázku, rozvíjely tak jemnou motoriku, zasadili jsme si společně osení, o které se děti starají – každý den si zalévají svůj květináč. Další týden jsme si upekli velikonoční perníčky, děti tak rozvíjely praktické dovednosti a to i další den, kdy jsme si upekli beránka – byl výborný :-). Na konci druhého týdne jsme pomalu přecházeli na téma jaro. Společně jsme taky oslavili 5. narozeniny od Vojtíška. Děti se také seznámily s novým kamarádem Matyáškem, který posílí klučičí sestavu od května. A sluníčka jsme si užívali na zahradě. Další téma bude – Jak to chodí ve vesmíru.