Inhalace

INHALACE NA TŘÍDĚ

Proč inhalovat?

• ideální způsob prevence chřipky i nachlazení
  • levná a účinná metoda
  • využití přírodních látek bez zbytečné chemie a léků
  • je to snadné a rychlé
  • zaručená léčba rýmy i nachlazení
  • pomáhá při onemocnění hlasivek
  • pomáhá v boji s celou řadou dalších onemocnění

Proč Vincentka?

Inhalace minerální vody je vhodná pro alergiky i astmatiky, a osoby trpící onemocněním dýchacích cest. Inhalace Vincentky je vhodná také jako léčba rýmy a nachlazení, a stejně tak jako prevence, jak těmto nemocem předcházet.

Inhalace minerální vody je léčebný postup, při němž pacient vdechuje páry minerálních vod a tím do těla dostává prospěšné minerály. V naší mateřské škole používáme k aplikaci přístroj zvaný inhalátor.

A jaké jsou výhody inhalace? Je to především způsob levné, avšak maximálně účinné lázeňské procedury. Inhalací se dostanou účinné látky přesně tam, kde je jejich účinek potřeba. Dochází k odstranění otoku a rozpuštění přebytečných hlenů, což přispívá k rychlému uvolnění dýchacích cest, tedy k úlevě a volnému dýchání. Inhalace minerální vody má také vliv na zlepšení funkcí sliznice dýchacích cest.

Inhalace Vincentky je také vhodným řešením, jak léčit dýchací cesty, případně onemocněním předcházet, a to zcela bez zbytečného užívání léků a umělých přípravků. Ty nejjednodušší věci bývají mnohdy nejúčinnější, a to v případě Vincentky platí dvojnásob.

Pokyny pro rodiče:

Pokud máte zájem o inhalace svého dítěte, dohodněte se s paní učitelkou na své třídě, od kterého data inhalaci požadujete.

Inhalace budou probíhat v cyklu 10 aplikací po sobě jdoucích.

Inhalace jsou vhodné pro děti s počínající rýmou (vodnatý, průzračný sekret), suchým kašlem, jako doléčení, pro děti s astmatem.

Děti s hnisavou rýmou (barva sekretu žlutá až zelená) do cyklu inhalací zařazeny nebudou, tam je potřeba již léčebné terapie.

O inhalacích je veden záznam na každé třídě.