Probouzení broučků 23. 3. 2022

Odpolední program pro děti a jejich rodiče s názvem Probouzení broučků se konal na zahradě školy. Akce symbolizující příchod jara byla připravena tak, aby si každý užil nejen program, ale také příjemnou atmosféru, den s kamarády a rodinou. Při příchodu účastníky vítala tématická hudba, například známý song o včelce Máje. Účastníci akce dostali příručky k tomu, jak postupovat při samotném zdolávání úkolů:

hned v úvodu každé dítě dostalo červenou šňůrku na kterou po zdolání stanoviště navléklo jeden korálek. Program zahrnoval sedm částí. U prvního stanoviště mělo dítě třikrát oběhnout pískoviště. Na dalším stanovišti děti zdolávali lezeckou stěnu a na jejím vrcholku rodině nebo kamarádům zazpívali jejich oblíbenou písničku. U třetího stanoviště holky a kluci hledali látkové berušky v kamínkovém hřišti. Ve čtvrté části mohly děti pokládat oblázky jakožto tečky na šablony kreslených berušek. Následující část zahrnovala skládání puzzlí ploštice červené a slunéčka sedmitečného. Poté si děti mohly plést copánky z různě barevného krepového papíru zavěšeného na stromě. Na konci měly děti za úkol nakreslit křídou na betonovém hřišti jakéhokoliv brouka. Odměnou za splněné úkoly, kontrolou byla navlečená šnůrka s korálky, děti obdržely dřevěné náramky.  A co by to bylo za akci, kdyby chybělo drobné pohoštění. Příjemně prožité odpoledne zpříjemnilo i slunečné a teplé počasí.

A jaro je tady 🙂