TÉMA Včely

TÉMA Včely

Téma Včely. To je téma, které nás provázelo uplynulý týden. S dětmi jsme si ukázali jak se taková včela narodí, jak vypadá, kde ji můžeme potkat, kde a s kým bydlí a jaké role mají včely v úlu. Zahráli jsme si na včelky s říkankou s pohybem, nezapomněli jsme si připomenout zvuk včely a pořádně jsme si z plných plic zabzučeli 😊 A že jsme byli hlasitý roj včel, i když nás bylo málo. Také jsme si zkusili nasát nektar z květin pomocí brček 😊 Není to až tak jednoduchá práce, jak jsme zjistili. Ochutnali jsme nektarový med přímo od včel. Hledali jsme včely, které se nám ukryli v písku a také jsme si zazpívali písničku Travička zelená pomocí hudebních nástrojů. Vytleskali jsme si písničku a vše co ke včelám patří. Postavili jsme včelám úl z kostek, vyrobili jsme si plást z plastelíny a včelky z plata od vajíček. Nezapomněli jsme si hrát a relaxovat. Zkrátka jsme byli pilní jako včeličky 😊