TÉMA Lidské tělo

TÉMA Lidské tělo

Téma LIDSKÉ TĚLO.  Tento týden opět v klučičí sestavě 😊 Povídali jsme si a názorně ukázali na sobě části lidského těla od hlavy až po paty 😊 Vymodelovali jsme si obličej z plastelíny, ostříhali jsme nehty na papírových rukou ( dětem zůstali nehty celé 😀 ), složili jsme si lidské tělo- dřevěná skládačka. Prohlédli a hledali jsme obrázky částí těla v knihách. Nejvíce děti zaujala Albi kniha. Nezapomněli jsme také prozkoumat pod mikroskopem své ruce – a věřte byla to obrovská zábava nejen pro děti :-D, která zaujala na delší dobu. Poslechli jsme si srdce pomocí stetoskopu, kdy si děti zahráli na pana doktora. Vyskládali jsme kostkami kamaráda, který ležel na koberci a nesměl se chvíli pohnout, to byl oříšek , který nakonec zvládl bez problémů. Zahráli jsme si sudoku, hru twister, přiřazovali stíny, zahráli jsme si na loutky na provázku. Zazpívali a rozpohybovali naše těla v rytmu písně Hlava, ramena, nechyběl smyslový chodníček, překážková dráha a také víme, že pro naše tělo je důležitá relaxace, která samozřejmě nechyběla.