Spaní ve školce 18.-19.6.2021

Spaní ve školce 18.-19.6.2021

Zvládli jsme to, všichni! Děti byly úžasné! Za pedagogický dozor můžu klidně říct, že jsme si to všechny užily a za děti vlastně taky, dle reflexního kruhu na druhý den.

S dětmi jsme zahájily přespání ve školce komunikačním kruhem, kde jsme si řekli, co nás čeká, zopakovali pravidla a hlavně bezpečné chování u ohniště. Ač se mohlo zdát, že jsme pořád jen jedli a jedli, nebylo to tak. Společně jsme rozdělali oheň, každý si opekl špekáček, některé děti i chleba. Po opečení špekáčků, s plnými bříšky jsme uklidili zahradu, řádně uhasili oheň (ani se neptejte jak 😀 ) a přesunuli jsme se do školky. Děti se osprchovaly, převlékly do pyžam a začala pyžamová párty s hudbou, nafukovacími balonky a bublifukem. Nechyběla ani pyžamová přehlídka. Párty děti trochu unavila (možná to byl i záměr 😀 ). Poté se děti přesunuly do kina, kde na ně čekalo menší občerstvení v místním baru. Podle chuti, s jakou ho děti do sebe naházely, jsme usoudili, že chlebíčky jim přijdou vhod. Posilněné děti byly připraveny na stezku odvahy. Úkol zněl jednoduše: dojít od školky na konec zahrady, vzít z krabice za stromem kuželku a vrátit se zpět do školky. Blikající duch na stromě měl úspěch. Ta úleva dětí, že je to jen duch ze starého trička, byla znát. To ovšem ještě nevěděly, že další ,,strašidlo“ se schovává v zahradním domku a na pozdrav jim doslova zatříská na okno. 🙂 Kam se hrabe Usain Bolt na děti ze Špálovky :D.

Po úspěšném překonání stezky odvahy, děti sdělily své dojmy. Unavené a spokojené ulehají do postýlek. Ještě pomazlení, popřání hezké noci a během 15 minut se školkou ozývá pravidelné oddechování a oddech dospělých :). Ještě noční večeře dozorčích a zhodnocení odpoledne, večera.

Noc proběhla v klidu, tichu. Většina dětí nemohla dospat ani do budíčku a tak v 7 hodin už byly všechny děti umyté, oblečené, připravené na ranní rozcvičku venku. Po ranní rozcvičce na děti čekala ve třídě snídaně. Každý si vzal na co měl chuť: sladké rohlíky, lupínky, mléko. Ještě menší osvěžení melounem, opět zhodnocení celého programu, předání diplomů za účast a statečnost při stezce odvahy a odměn. Školka se otvírá a přichází první rodiče. VŠEM MOC DĚKUJEME ZA ÚČAST, BYLI JSTE ÚŽASNÍ!!!!