Prosinec 2021 – Vánoční příběh

Prosinec 2021 – Vánoční příběh

Prosinec – tak kouzelný čas. Většina lidí se na tento čas těší, jelikož je to doba plná světýlek, pohádek, těšení se na Ježíška, pečení cukroví – prostě čas spojený s vánočními tradicemi a zvyky. My jsme letos měli na Žirafách kolísavý stav dětí, takže jsme byli rádi, že jsme nacvičili besídku v takovém rozměru, jako se nám povedlo (a že se nám povedlo).

Povídali jsme si o Adventu (proč se dělají vánoční přípravy, jaké jsou zvyky o Adventu, jak se doma připravují na příchod Ježíška). Nebo jsme si vyprávěli o cestě Marie a Josefa do Betléma. O kometě. O darech. O přáních. O tradicích a zvycích.

Byl to velice hektický čas, jelikož jsme toho měli naplánovaného hodně, ale jak nás paní učitelka a paní asistentky učí, musíme i odpočívat. Proto jsme po besídkách naplánovali tzv. RELAX DAY. Pustili jsme si vánoční pohádku, vytvořili pelech pro všechny děti, a pak se šli saunovat.

Zbytek vánočního času jsme strávili hraním si s novými hračkami, které nám přinesl školkový Ježíšek. A že tedy děti musely být hodné. Dostaly třeba nový kočár, nebo svítící desku na kresby v písku. A nechal taky pěkný nepořádek, když šel do třídy. Však se koukněte sami. 🙂

Za třídu Žirafy Vám přejeme krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok. V lednu zase na viděnou. 🙂