LEDEN 2021- Téma Znaky zimy

LEDEN 2021- Téma Znaky zimy

S dětmi jsme si povídali o zimním období, jaké je počasí v zimě, jak vypadá zasněžená krajina a vše, co nám zima nabízí:

  • Zimní nebe, zimní krajina
  • Sníh
  • Mráz, led, rampouchy
  • Vločka
  • Sněhulák

Děti si zkusily vytvořit souhvězdí, ze špejlí a kuličkami, do plastelíny, vyrobily si sněhové koule z papíru, s těma jsme si užili nejvíc legrace. Zahráli jsme si koulovanou s papírovými koulemi, děti si je zkusily přendávat nohami z jedné nádoby do druhé. Upekli jsme si sněhové pusinky, kdy děti si samy namíchaly těsto podle receptů z fotek-piktogramů a zkusily si práci s mixérem. Zkoumali jsme konzistenci ledu, sledovali jsme tání ledu ve vodě a na ruce. Děti si vyrobily vločku z dřívek a poté si ji nazdobily ozdobami dle své fantazie. Podívali jsme se na sníh zblízka a  to přes mikroskop. Práce s mikroskopem děti zaujala. Umíchali jsme si těsto, s ním pak děti malovaly na papír vločku a celý výkres jsme poté zapekli v mikrovlnce. A počasí nám přálo natolik, že nám venku napadl sníh a mohli jsme si ho užít na zahradě školky i v parku, kde děti sjížděly kopec na lopatách a bobech.